10/09/2011

Passero One published by Google and available for free download

Z radością informuję że mój krój pisma Passero One został opublikowany przez Google. Można pobrać font za darmo na Google Web Fonts, zainstalować na komputerze albo używać w postaci webfonta. Passero One jest krojem displayowym najlepiej sprawdzi się w dużym punkcie. Rozwój kroju został wsparty przez Google. 
Passero jest nową, zaktualizowaną i przerysowaną od początku wersją kroju Jackson, który zaprojektowałam w czasie studiów  w Pracowni Typografii i Znaku na ASP w Poznaniu pod okiem prof. Krzysztofa Kochnowicza i as. Wojtka Janickiego w 2008 roku . Chciałabym wrócić do tematu za jakiś czas i napisać więcej o Jacksonie i Passero. Podziękowania dla Ebena Sorkina za jego pomoc i zaangażowanie.

I’m pleased to announce that my typeface Passero One is published by Google. You can download the font for free from Google Web Fonts and install it on your computer or use it as webfont on your webpages as well. Passero One will work best in large display sizes. The development of Passero One was supported by Google. 
Passero is new, revised and completely redrawn version of Jackson, the typeface I designed in 2008 as a student of Sign and Typography Studio at Academy of Fine Arts in Poznań. The project was supervised by prof. Krzysztof Kochnowicz and as. Wojtek Janicki. Some day I would like to write more about Jackson and Passero. I would like to thank Eben Sorkin for his engagement and help.

2 komentarze:

  1. Czy font będzie uaktualniony o polskie znaki?

    OdpowiedzUsuń
  2. aktualizacja jest planowana w 2012, dojdą m.in. polskie diakrytyki.

    OdpowiedzUsuń